The Masters

TEREZA KRIPPNEROVÁ – ZPĚV

Tereza Krippnerová je multižánrová zpěvačka a herečka, která se věnuje nejen interpretaci jazzových písní a herectví, ale i vlastní tvorbě. Tereza vystudovala zpěv na Pražské konzervatoři se specializací na populární hudbu a jazz, poté pokračovala na DAMU v oboru činoherní herectví. Zpívala lead vokál v rocksteady a ska kapelách Green Smatroll, Discoballs nebo The Spankers, kteří byli roku 2011 nominováni na ceny Anděl a odehráli několik zahraničních turné (Francie, Německo, Brazílie). Má za sebou řadu hostování: Golden Prague Big Band, Mr. Symarip a další. Od čtrnácti let, kdy si zamilovala zpěv Elly Fitzgerald, Sarah Vaughan nebo Niny Simone se v ní stále prohlubovala láska k jazzové hudbě, až roku 2017 začala spolupracovat se svou dvorní kapelou: The Masters. Název The Masters odkazuje ke skutečnosti, že kapela je složená z hudebníků české jazzové špičky. Kapela vznikla na popud bubeníka Branka Križka, který Tereze nabídl spolupráci s členy dnešních The Masters. Kapela pravidelně vystupuje na prestižních jazzových scénách jako je Reduta Jazz Club, Jazz Boat, Jazz Dock a na dalších tradičních jazzových scénách.

BRANKO KRIŽEK – BICÍ

Branko Križek je přední a vyhledávaný jazzový a fusion bubeník. Studoval u profesora Miloše Veselého a později na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Spolupracoval např. s umělci: Emil Viklický, Alice Springs, Daniela Šinkorová, Radka Fišarová, Martina Balogová, Jana Koubková, Elena Sonenshine, Eva Emingerová, Barbora Swinx, Jan Smigmator, Filip Gondolán, Matěj Benko, Jára Barta, FREE STEPS Orchestra a další. S většinou těchto interpretů také natočil hudební CD. Je hráčem firem, které vyrábí hudební nástroje: MAPEX – bicí nástroje, ANATOLIAN – činely, PELLWOOD – firma na výrobu paliček, která dokonce tomuto bubeníkovi vytvořila model na míru a prodává ho pod jeho jménem.

 

JÁRA BÁRTA – PIÁNO

Jára Bárta v roce 2008 absolvoval obor klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka (KJJ) v Praze, kde v roce 2012 absolvoval i obor skladba. Ve stejném roce získal titul bakalář v oboru hudební věda na Masarykově Univerzitě v Brně. V současné době vyučuje na KJJ jazzovou interpretaci, obligátní klavír a korepetice. Paralelně učí na ZUŠ v Sezimově Ústí. Mimoto působí v několika hudebních uskupeních. Jako jazzový klavírista, klávesista nebo skladatel působí v kapelách: Tarapaca Jazz, Top Dream Company, Trim4, New Jazz Trio, Duo J. Bárta a Petra Kratochvílová, Zatrestband, Madfinger, Patricie, Eva Emingerová, Jan Karez, František Tomšíček, Roman Vojtek, Chantal Poullain, Big band Felixe Slováčka, Na podiu ho můžete potkat i po boku Lenky Filipové.

 

JAN GREIFONER – KONTRABAS

Jan Greifoner je pokračovatelem rodinné tradice. Jeho otec, basista Pavel Greifoner, je dlouholetým členem doprovodné skupiny Jiřího Suchého a divadla Semafor. Jít ve šlépějích svého otce se Jan rozhodl už jako kluk. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka ve třídě kontrabasisty Petra Kořínka a od začátku studií již patřil k často obsazovaným hráčům. Byl členem dixielandové formace Steamboat Stompers a také kapely J. J. Jazzman Jana Jiruchy, s níž se zúčastnil legendárního Heritage Jazz Festu v New Orleansu. V roce 2002 vyhrál soutěž mladých jazzových hudebníků v Ústí nad Labem. Doma je jak v tradičním, tak i moderním jazzu s přesahem do dalších hudebních žánrů. Byl členem No Borders (později Matej Benko Trio), se kterým natočil velmi úspěšné CD. Dlouhá léta intenzivně spolupracuje se zpěvačkou Radkou Fišarovou a se zpěvákem Janem Smigmatorem.