Bio

[edsanimate_start entry_animation_type= „fadeIn“ entry_delay= „0“ entry_duration= „1.5“ entry_timing= „ease-in“ exit_animation_type= „“ exit_delay= „“ exit_duration= „“ exit_timing= „“ animation_repeat= „1“ keep= „yes“ animate_on= „load“ scroll_offset= „“ custom_css_class= „“]

 

[edsanimate_end]

Tereza Krippnerová  je herečka, zpěvačka a moderátorka.

Spoluzaložila a hraje v divadelním souboru BodyVoiceBand dále v divadlech RokokoHudební divadlo Karlín, (Pixapro, s. r. o.) nebo Indigo Company. Byla obsazena do filmů Případ dvou básníků (ČT, 2019), Toman (2018) či seriálů Vraždy v kruhu nebo Polda.

Ve čtrnácti letech, kdy si zamilovala Ellu Fitzgerald, Sarah Vaughan nebo Ninu Simone, se v ní probudila láska k jazzové hudbě. A tak od roku 2017 zpívá se svou dvorní kapelou The Masters, kde hrají hudebníci české jazzové špičky, se kterými letos vydala album Out Of The Blue.

– – –

V dětství studovala na Hudební škole hl. m. Prahy a po gymnáziu nastoupila na Pražskou konzervatoř v oboru populární hudba a jazz ke zpěvačce a pedagožce Evě Svobodové. Svá studia zakončila na DAMU v oboru činoherní herectví. Soukromě docházela na hodiny zpěvu k pedagožce a zpěvačce Haně Peckové. Při studiích zpívala lead vokál v rocksteady a ska kapelách Discoballs a The Spankers, kteří byli roku 2011 nominováni na ceny Anděl a odehráli několik zahraničních turné (Francie, Německo, Brazílie).

Dříve hrála v divadle Aqualung – v Žižkovském divadle Járy Cimrmana,  sezonních projektech francouzských Image Ague, amerických Bread & Puppet Theatre, italských Gruppo Jobel. Během toho organizovala Klubovou noc festivalu United Islands of Prague (2008–2012). Zpívala v kapelách Green Smatroll, Golden Prague Big Band Prague, J. J. BigBand, Mr. Symarip a další.