Bio & Foto

Tereza Krippnerová je multižánrová zpěvačka a herečka, která se věnuje především interpretaci jazzových písní, herectví, ale i vlastní tvorbě a moderaci. 

Od čtrnácti let, kdy si zamilovala zpěv Elly Fitzgerald, Sarah Vaughan nebo Niny Simone se v ní stále prohlubovala láska k jazzové hudbě, až roku 2017 začala spolupracovat se svou dvorní kapelou: The Masters. Název The Masters odkazuje ke skutečnosti, že kapela je složená z hudebníků české jazzové špičky. Kapela vznikla na popud bubeníka Branka Križka, který Tereze nabídl spolupráci s členy dnešních The Masters. Kapela pravidelně vystupuje na prestižních jazzových scénách jako je Reduta Jazz Club, Jazz Boat, Jazz Dock a na dalších tradičních jazzových scénách.

Často spolupracuje s divadly: Indigo CompanyMěstská divadla Pražská, BodyVoiceBandMěstské Divadlo v Mostě nebo Divadlo AqualungŽižkovské divadlo Járy Cimrmana.Zpívala v rockteady a ska kapelách Green Smatroll, Discoballs nebo The Spankers, kteří byli roku 2011 nominováni na ceny Anděl a odehráli několik zahraničních turné (Francie, Německo, Brazílie). Má za sebou řadu hostování: Golden Prague Big Band, Mr. Symarip a další. Má za sebou řadu moderací především veřejně prospěšných akcí jako jsou: Neziskovky a Busines na jedné lodi, Vyhlašování soutěže Do práce na kole, Pražské cyklozvonění, Jubilejní koncert pěveckého sboru Zvoneček – Rudolfinum, Vyhlašování soutěže Studentský design a další.